Francja w Wiedniu

01/14/2015 admin Ciekawe Miejsca

Hotel de France WienWiedeń, czyli malownicza stolica Austrii, co roku przyciąga miliony turystów. Sprawy biznesowe, rozrywka czy zwykła chęć ujrzenia czegoś więcej niż rodzinne podwórko sprawiają że często można spotkać ludzi z aparatami fotograficznymi czy wycieczki szkolne z zapartym tchem słuchające opowiadań przewodnika. Szczerze powiem że mnie osobiście Wiedeń najbardziej podobał się zimą- akurat na brak śniegu nie można było wtedy narzekać, Atmosfera była naprawdę niezwykła, piękne wieczorne iluminacje na starym mieście i mimo temperatury tętniące życiem uliczki..

Miejscem, w którym możemy zatrzymać się podróżując po Austrii jest hotel położony w centrum Wiednia: Hotel de France Wien, zlokalizowany na ulicy Schottenring 3, Innere Stadt. Na pierwszy rzut oka widać, że budynek łączy starodawną sztukę architektoniczną z elementami nowoczesnego designu. Hotel na tle innych wyróżnia się przede wszystkim całkowitym zakazem palenia na terenie całego obiektu oraz tym, że nie wychodząc z budynku możemy wybrać się na seans filmowy do zlokalizowanego tam kina. W hotelu nie zabraknie również dobrej muzyki. Obiekt posiada restaurację oraz bar, w którym grana jest muzyka fortepianowa. Wracając do restauracji, możemy w niej spróbować dań kuchni wiedeńskiej w barze natomiast dla odmiany skosztujemy japońskich specjałów.

Oczywiście dostęp do Internetu jest w budynku całkowicie darmowy, również bezpłatnie klienci hotelowi mogą skorzystać z siłowni (przyjemność dla Panów). W de France Wien dla zainteresowanych istnieje także możliwość uczestniczenia w zajęciach w klubie fitness (przyjemność dla Pań).

W listopadzie ceny za wynajęcie pokoju na jedną dobę wynoszą: pokój jednoosobowy typu Superior (418złotych), PROMOCYJNIE- pokój dwuosobowy typu Superior (także 418 złotych), pokój dwuosobowy typu Deluxe (675 złotych), apartament typu Junior Suite (840 złotych). W 119 pokojach Hotel de France Wien znajdziemy między innymi telewizor, garderobę, zestaw do parzenia kawy/herbaty, biurko czy minibar.

Jeżeli podróżujemy własnym samochodem, hotel dysponuje prywatnym parkingiem w cenie 28 euro za dzień (sporo, dlatego lepiej zdecydować się na pobliski miejski parking). Rezerwacja miejsc nie jest niestety możliwa co znacznie komplikuje sprawę gdy okaże się że nie mamy gdzie zostawić swojego pojazdu. W obiekcie tolerowane są także zwierzęta za których obecność trzeba będzie jednak zapłacić.

Hotel de France Wien

28 euro za dzień, dostęp do internetu, hotel de france wien, muzyka fortepianowa, siłowni,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Powered by WordPress. Designed by elogi.
X