Które porty lotnicze zyskują na znaczeniu?

04/22/2015 admin Porty lotnicze

Ostatni rok okazał się bardzo dobrym dla regionalnych, małych lotnisk. Szczególnie port lotniczy w Gdańsku i Wrocławiu zyskał na ogromnym znaczeniu. Ponadto Łódź, Bydgoszcz i lotnisko w Szczecinie maja spore problemy, aby przyciągnąć nowych, zainteresowanych. Port lotniczy w Gdańsku przekroczył ponad 3 milionów pasażerów. Bardzo wiele pasażerów zostało odprawionych we Wrocławiu i Katowicach. Obserwując lotniska można zauważyć, że większe porty stale się rozwijają, natomiast te mniejsze walczą o przetrwanie. Wszystkie polskie porty lotnicze obsłużyły w zeszłym roku ponad 27 milionów pasażerów. Taki wynik, to ponad 9 procent więcej, niż w zeszłym roku. Wciąż wśród wszystkich bryluje port lotniczy na Okęciu, gdzie obsłużono ponad 10 milionów pasażerów. Niestety lotnisko w Łodzi straciło około 30 procent pasażerów, w porównaniu do zeszłego roku. Turystyka i wciąż rozwijające się porty lotnicze, mają ogromny wpływ na polską gospodarkę.

modlin

Szczytowy okres dla lotniska w Modlinie

Port lotniczy w Modlinie nie miał zbyt łatwych początków. Przede wszystkim dość szybko lotnisko zostało otwarto i były problemy z dostosowaniem go do różnych nieprzewidywalnych sytuacji. W Modlinie dość duże problemy miała linia wizz air, która przeniosła wszystkie samoloty do nowopowstałego lotniska. Jednak później po wielu stratach, wizz air przeniósł wszystkie samoloty do Okęcia, domagając się zwrotów poniesionych kosztów. Następnie otworzono szereg połączeń, głównie linii ryanair, która znacznie ożywiła działalność tego lotniska. Ryanair zastanawia się nad otwarciem bazy lotniczej w tym miejscu, gdyż połączenia cieszą się naprawdę ogromnym powodzeniem. Zaczęto realizować także przeloty krajowe po Polsce. Modlin wspomaga także Okęcie, gdyż wielu pasażerów decyduje się na podróż do Modlina, które ma również bardzo dobre połączenie z centrum. Ryanair chce otworzyć nowe połączenie, w tym wyspy Kanaryjskie, a także inne, europejskie miejsca. Ryanair znacznie wypromował to lotnisko, a także wiele innych. Wrocław także nie był zbyt znanym portem lotniczym, jednak Ryanair uczynił tak swoją stolicę taniego latania, dziś natomiast jest to jedno z szybciej rozwijających się lotnisk w naszym kraju.

lotnisko w łodzi, modlin, w gdańsku, wyspy kanaryjskie,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Powered by WordPress. Designed by elogi.
X