Lufthansa zamawia 59 samolotów

08/25/2015 admin Linie Lotnicze

lufthansaNiemiecka Linia Lotnicza Lufthansa złożyła pokaźne zamówienie na nowe maszyny. Największy przewoźnik za Odrą planuje nowy zakup samolotów. Flota niemieckich linii lotniczych ma się rozszerzyć o 59 maszyn szerokokadłubowych, których łączna wartość wyceniona jest na 14 miliardów euro. Wśród samolotów znajdą się zarówno amerykańskie Boeingi w liczbie 34 sztuki oraz Europejskie Airbusy, który ma być 25. Zamówienie zakłada także możliwość wykupienia kolejnych 60 samolotów. Do tych najnowszych mają należeć między innymi Airbus A350-900 (na pokładzie, którego jednocześnie podróżować może nawet 300 pasażerów) oraz planowany dopiero Boeing B777-9X. Wymieniony na końcu model jest dopiero na etapie projektowania a jego premiera ma odbyć się mniej więcej w 2020 roku. Miejmy nadzieję, że będzie on bardziej dopracowany, niż owiany złą sławą Dreamliner. Jeśli chodzi o model Airbus A350-900, to jego produkcja jest bardziej zaawansowana, maszyna ma już za sobą kilka testów oraz kilkaset godzin lotów próbnych. Lufthansa ma zastąpić stare samoloty dopiero w 2025 r, kiedy to do floty dołączą zupełnie nowe, wspomagające oszczędność paliwa nawet do 25 %. Na chwilę obecną niemieckie linie posługują się 107 maszynami szerokokadłubowymi, których średnia wieku jest dość dużą, bowiem wynosi około 15 lat.

lufthansaLufthansa planowała także współpracę z przewoźnikiem z Zatoki Perskiej, jednak na teraźniejszy moment nie widzi w tym posunięciu konkretnych korzyści. Największa linia lotnicza w Niemczech zauważyła, że konkurencyjne linie znad Zatoki Perskiej właśnie zaczynają rozszerzać swoje wpływy w rynku, co nie polepsza sytuacji Lufthansy. Obecnie klientów na najbardziej dochodowych rejsach wożą takie linie jak Emirates czy Qatar Airways. Linie te tworzą także sojusze z konkurencyjnymi liniami niemieckiego przewoźnika. Ostatnio swoje wpływy jak i globalną siatkę połączeń powiększyły linie Etihad Airways, a ogromna i znana wszystkim katarska linia lotnicza Qatar Airways włączyła się w październiku do sojuszu oneworld. Mimo chęci wykonania jakiegoś znacznego posunięcia linie nie potrafią doszukać się wymarzonych zalet. Ewentualny alians jest więc możliwy lecz jak na razie jakiekolwiek kroki poczynione w tamtą stronę nie są wykonywane. Według CEO, najlepszym rozwiązaniem będzie na razie samodzielne operowanie na rynku. Strategicznym punktem, jaki linie zamierzają osiągnąć i wypracować jest progres, który będzie polegał na zwiększeniu zysku do 2015 r. o około 1,5 mld euro. Lufhansa prowadzi także rozmowy z Air China, lecz nie wiadomo jak potoczą się owe negocjacje.

Kolejny news na temat tego niemieckiego przewoźnika mówi nam o tym ze w 2014 r. linie poszerzą swoją siatkę połączeń. W 2014 r. zostanie uruchomione bezpośredni lot do Soczi. Pierwszy rejs z Frankfurtu do Soczi odbędzie się najprawdopodobniej 24 stycznia samolotem A321. Ciekawostką może być to, że linia Lufthansa jest oficjalnym przewoźnikiem igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich od jakiś 40 lat.

14 miliardów euro, air china,, dopiero w 2025 r, linie etihad airways, lufthansa,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Powered by WordPress. Designed by elogi.
X