Malaga, Tiki Taki i Kasztanki…

12/23/2014 admin Ciekawe Miejsca

malagaJeżeli chcecie poznać miasto samego Picassa i Banderasa to musicie zwiedzić południowy zakątek Hiszpanii. W regionie Andaluzja nad brzegiem Morza Śródziemnego i u podnóża Gór Betyckich kryje się mała miejscowość zwana Malagą. Obecnie baza marynarki i jeden z większych portów handlowych w Hiszpanii.

Miasto w pierwszej chwili kojarzy się wyłącznie ze słodkim winem, światowej sławy działalnością artystyczną, plażami i rozgrzewającym słońcem, ale co tak naprawdę jest dumą Malagi?

La Alcazaba jest to jeden z największych zabytków w tamtejszym rejonie Hiszpanii. Ta wznosząca się nad miastem forteca, której budowa rozpoczęła się w wieku VII a skończyła dopiero w XI ma szczególną wartość historyczną dla mieszkańców. Może nie tyle ona ile sama brama umożliwiająca wejście do warowni (Puerta del Christo). To właśnie tam odprawiono pierwszą mszę świętą po chrześcijańskim zwycięstwie. Ciekawym miejscem są również ruiny Zamku Gibralfaro. Z całości konstrukcji zachowały się jedynie baszty obronne. Wszyscy pasjonaci historii dowiedzą się tam podstawowych informacji na temat wojennej przeszłości miasta.

W Maladze przywita nas „Jednoręka kobieta”. Turyści powinni wiedzieć, że tak przezywana jest Katedra La Manquita. Na początku miała ona składać się z dwóch strzelistych wież, niestety środki finansowe pozwoliły wyłącznie na powstanie jednej. Miasto jest również skupiskiem golfowych szkółek. Może wraz z wyjazdem do słonecznej Hiszpanii zyskamy nowe hobby? I zaczniemy z zainteresowaniem przyglądać się tej małej piłeczce? Malaga to także Costa del Sol, Muzeum Sztuk Pięknych (dom Pablo Picasso)oraz ogród botaniczny Jardines de la Concepcion.

malagaW maju i czerwcu najtaniej na lotnisko Malaga Pablo Ruiz Picasso dostaniemy się z warszawskiego portu lotniczego imienia Fryderyka Chopina. Za bilety gwarantujące nam kurs w obie strony zapłacimy jedyne nieco ponad 800 złotych. W taką słoneczną podróż zabiorą nas linie lotnicze Norwegian. Ewentualnie można skorzystać z usług SWISS-u, ale koszt wzrośnie do 900 złotych. Jeżeli jednak chodzi o prawdziwe obniżki to pasażerowie powinni trochę poczekać i zarezerwować sobie lot dopiero na przełomie października, listopada. Wtedy całkowity koszt rejsu wyniesie 351 złotych. To dobry pomysł na jesienne słoneczne wczasy.

Oferta hotelowa miasta jest bogata w czterogwiazdkowe wyjątkowe obiekty jak i ich tańsze zastępniki. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być wybór Hotelu Malaga Picasso. Bardzo wysoko oceniany budynek oferuje pomieszczenia w przystępnych cenach. Jest to istna świątynia relaksu. Basen, wanna z hydromasażem, ogród, taras z niesamowitym widokiem oraz magiczny salon. Za jedną dobę zapłacimy 187 złotych.

fryderyka chopina, la alcazaba, malaga, malaga picasso, picassa i banderasa,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Powered by WordPress. Designed by elogi.
X