Tunezja jakiej nie znacie

05/22/2015 admin Wczasy

Tunis to stolica i jeden z największych ośrodków kulturalnych Tunezji. Turyści licznie wybierają właśnie to miasto głównie z powodu bogatej kultury oraz tego iż Tunis jest głównym węzłem komunikacyjnym. W mieście tym znajduje się zarówno duży port morski jak i pasażerskie lotnisko.

tunis

Atrakcjami dla zwiedzających miasto może być między innymi: Muzeum Bardo, Zaytuna Mosque, Cathedra of Sant Vincent de Paul, Carthage National Museum, Altar of the Gens Augusta. Wszystkie monumenty i muzea zapierają dech w piersi i skrywają niesamowite historie w swoich murach. Warto na taką wycieczkę wybrać się z przewodnikiem i posłuchać wielu ciekawych opowieści.

Oferujemy Wam dwie ciekawe wycieczki, mianowicie „Tunezja w pigułce” oraz „Tunezja gorąca jak samum”.

Pierwsza z nich to siedmiodniowy pobyt, dzięki któremu możemy poznać najważniejsze miejsca Tunezji. W cenie wycieczki zawarte jest zakwaterowanie, podróż (wylot z Warszawy do Eneidy, oraz powrót), opieka pilota, przejazdy autokarem, ubezpieczenia, opłaty lotniskowe i wyżywienie (śniadania i kolacje). Trasa wycieczki wygląda następująco : Tunis, Kartagina, Sidi Bou Said, Nabeul, Hammamet, Sousse, Port El Kantaoui, Monastir, El Jem, Gabes, Sfax, Djerba, Matmata, Zarzis, Douz, Tozeur, Chebika, Tamerza, Sbeitla, Kairouan. W każdej z miejscowości wybrane będą najważniejsze zakątki do których należy zajrzeć, we własnym zakresie musimy już zadbać o opłacenie biletów wstępu. W programie zagwarantowana jest również podróz jeepami oraz możliwość jazdy na wielbłądach po piaszczystych tunezyjskich plażach. Całkowita cena za jedną osobę to 2599 zł.

Druga opcja „Tunezja gorąca jak samum” również obejmuje siedmiodniową podróż, zasady są mniej więcej takie same jak w wyżej opisywanym programie. Wylot i przylot będzie odbywa się z Katowic, a trasa po jakiej będziemy się poruszali zaczyna się w Tunisie i biegnie przez Kairouan, Chott El Jerid, Matmate a kończy się w Nabeulu. W programie znajdziemy również zabytkową Kartaginę, gorące saharyjskie wydmy, święte miasto islamu czy jezioro Djerba. Tutaj także będziemy mogli doświadczyć bliższego spotkania z wielbłądami. Obie wycieczki gwarantują pobyt w Kairouanie (tam były kręcone między innymi fragmenty znanego filmu „Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej arki „ oraz ruiny rzymskiego amfiteatru w El Jem (tam były nagrywane sceny z hitu amerykańskiej produkcji „Gladiator” w którym główną rolę zagrał Russell Crowe). „Tunezja gorąca jak samum” kosztuje nieco mniej bo 2315 zł.

Podróż do Tunisu w okresie niewakacyjnym jest dość kosztowna, z Warszawy polecimy za 2404 zł na pokładzie Turkish Airlines, zaś z Wrocławia za 5027 zł linia lotniczą Lufthansa, w Katowicach za bilet u niemieckiego przewoźnika zapłacimy 5807 zł Lufthansa. W okresie wakacyjnym za lot ze stolicy zapłacimy nie mniej niż 1000 zł. Lufthansa proponuje nam promocyjny lot za 1629 zł, jeżeli będziemy szukać z wyprzedzeniem z pewnością znajdziemy jeszcze inne równie korzystne oferty.

tunis

kairouanie, katowicach, następująco, rzymskiego amfiteatru w el jem, tunezji,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Powered by WordPress. Designed by elogi.
X