Wczasy w Wenecji

03/20/2015 admin Ciekawe Miejsca

Wenecja uważana jest za najpiękniejsze miasto Europy. Ze względu na bogatą architekturę oraz wyjątkowe położenie znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco. Wycieczkę warto rozpocząć od Canale Grande – największego i najdłuższego kanału dzielącego Wenecję na dwie całości. Po obu jego stronach znajduje się wiele pięknych pałaców, a także obiektów sakralnych. Do najbardziej okazałych należy Złoty Dom. Brzegi kanału łączą cztery okazałe mosty, które same w sobie stanowią atrakcję turystyczną. Przy placu świętego Marka znajdują się najważniejsze zabytki Wenecji. Sam plac należy do najpiękniejszych na świecie i to tutaj odbywa się coroczny karnawał. Wybudowana tutaj bazylika świętego Marka to pełna przepychu świątynia w stylu bizantyjskim. Szczególnie charakterystyczne dla bizantyjskiej mozaiki są złote motywy. Tuz obok znajduje się Plac Dożów, który stanowi jeden z przykładów weneckiej architektury. Do zwiedzania dostępne są pomieszczenia pałacowe, udekorowane freskami. Najwyższą budowlą Wenecji jest wieża świętego Marka. Panorama Wenecji to niezapomniany widok, który od wielu lat stanowi inspirację dla malarzy i artystów. Dlatego wczasy w Wenecji będą na pewno niezapomnianym przeżyciem i przygodą.

venice

Tanie loty do Włoch

Wenecja uważana jest za perełkę włoskiego kraju. Miasto słynące z masek i kolorowych pamiątek przyciąga wielu turystów co roku. Ponadto warto zauważyć, że jest to miasto zakochanych, a spływ romantycznymi gondolami potrafi stworzyć naprawdę niezapomniana atmosferę. Oprócz Wenecji, bardzo wiele wycieczek możemy znaleźć do innych zakątków Włoch. Między innymi mowa tutaj o biletach lotniczych do Mediolanu, Bolonii, tanich lotach na Sycylię czy Boliwii. Włochy słynął z bardzo dobrej kuchni, gościnności i szczerości mieszkańców. Wieczorem możemy liczyć tutaj na huczne zabawy i wspaniałe imprezy czy festiwale. Najbardziej popularnym miejscem jest oczywiście Rzym, który jako stolica chrześcijańska przyciąga wiernych z całego świata. Bilety lotnicze do Rzymu możemy także znaleźć w tanich liniach lotniczych, dzięki temu taka wycieczka będzie jeszcze tańsza.

venice

bazylika świętego marka, canale grande, plac dożów, tanie loty do włoch, venice,


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free

Powered by WordPress. Designed by elogi.
X